آدرس : کرج _ منطقه صنعتی ماهدشت - احمد آباد اول - خیابان کارگر
تلفن : ۰۹۱۲۲۶۱۳۴۱۷   -   ۰۹۱۹۷۹۴۱۷۴۰     -     ۰۲۶-۳۶۷۰۹۹۸۵
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/09/05 - 19:15
كد :6

تفاوت پنجره pvc با upvc چیست؟

درب و پنجره پی وی سی نیز زمان بیشتری نسبت به پنجره های دوجداره یو پی وی سی در بازار موجود هستند و مورد خرید و فروش قرار می گیرند و حتی می توان این مورد را اذعان داشت که پنجره های دوجداره یو پی وی سی از تکنولوژی پیشرفته تری هم نسبت به نوع پی وی سی آن ها برخوردار هستند.

یکی از بزرگترین مشکلاتی که می توان برای پروفیل های پی وی سی که از آن ها در تولید و ساخت پنجره دوجداره استفاده می شود، مطرح نمود، این است که PVC در برابر نور خورشید و اشعه ماورا بنفش به راحتی و خیلی سریع تر از آن چه که فکر کنید، دچار تغییر رنگ می شود.

تفاوت پنجره pvc با upvc چیست؟


به این صورت که تغییر رنگ در فریم های پنجره هایی که پی وی سی هستند را می توان یک مشکل بزرگ به شمار آورد زیرا بسیار ناخوشایند است و جلوه بدی را برای پنجره های مورد نظر به وجود می آورد.
توجه به مورد فوق بسیار مهم می باشد زیرا می تواند به راحتی نمای ساختمان را دچار تغییراتی کند که شاید خیلی هم جالب نباشد. شاید بتوان مهم ترین و اصلی ترین علت استفاده از درب و پنجره UPVC را همین مورد فوق بدانیم که موجب شده است تا توجه بیشتری به پنجره های یو پی وی سی شود.
علاوه بر مورد فوق نیز می توان موارد بی شمار دیگری را هم بیان نمود که عامل وجود اختلاف و تفاوت هایی میان این دو نوع پنجره می باشند و زمانی که قصد خود را بر خرید پنجره های دوجداره گذاشته اید، بایستی که به این موارد دقت ویژه داشته باشید تا بهترین خرید را برای خود رقم بزنید.

بیشتر بخوانید : پنجره دوجداره کشویی بهتر است یا لولایی؟

UPVC یا همان یو پی وی سی چیست؟

یو پی وی سی (UPVC) را می توان در حقیقت یک نوع پلی وینیل کلراید سخت شده به شمار آورد که به آن برخی از افزودنی های خاص را اضافه می نمایند و با این کار، موجب می شوند تا از آن ها بتوان برای مصارف ساختمانی به بهترین نحو ممکن استفاده نمایند. این مواد را نیز می توان به نوعی از مشتقات نفت خام و یا گاز طبیعی محسوب کرد، از مناسب ترین گزینه ها برای پنجره های ساختمانی به شمار می آیند.
با توجه به ویژگی ها و مزایای بسیاری که در پنجره یو پی وی سی می توان بیان نمود، بنابراین بدون هیچ گونه شکی نیز می توان پنجره های UPVC را از محبوب ترین و حتی پرفروش ترین انواع پنجره ها دانست.

پنجره پی وی سی (PVC)

پی وی سی (PVC) را نیز می توان یک پلیمر شبیه پلاستیک محسوب کرد که شاهد حضور پررنگ آن در بسیاری از لوازم منزل همچون لوله کشی آب و فاضلاب و پنجره های خانه هستیم و در تولید این موارد نیز کاربرد فراوانی دارد. در چند سال اخیر است که این پروفیل های پی وی سی جایگزین پنجره های فلزی شده اند حتی با اصطلاحی تحت عنوان پنجره دوجداره در میان مردم شناخته شده و مورد تولید، توسط تولید کننده های مختلف و همچنین خرید و فروش آن ها قرار می گیرد.

تفاوت پنجره PVC و UPVC

تفاوت پنجره PVC و UPVC در چیست؟

در زمینه بیان تفاوت های میان پی وی سی و همچنین یو پی وی سی نیز می توان بیان کرد که:

  1. PVC در مقابل آتش بسیار مقاوم تر می باشد.
  2. UPVC را نسبت به نوع پی وی سی، می توان بسیار مقاوم تر و حتی مستحکم تر مورد معرفی قرار داد.
  3. در رابطه با میزان صوت عبوری از این دو نوع پروفیل نیز باید اعلام نماییم که هم PVC و هم UPVC اموستیک می باشند و صوت را از خود عبور نمی دهند.
  4.  در برابر شرایط آب و هوایی که نامناسب است و همچنین گرم می باشند نیز UPVC از مقاومت بالاتری برخوردار است و می توان از آن استفاده بهتری نسبت به پی وی سی داشت.
  5. هردوی پروفیل های مذکور از طول عمر خوبی برخوردار می باشند و می توانند برای مدت زمان طولانی، نیاز افراد را برطرف نمایند و به خوبی پاسخ نیازهای مشتریان را بدهند.
  6. هزینه ای که بابت پنجره های PVC پرداخت می شود نیز کم تر است و در واقع می توان گفت که قیمت یو پی وی سی نیز گران تر می باشد و در هنگام ثبت سفارش نیز باید بر اساس بودجه ای که دارا می باشید، تصمیمات لازم در این زمینه را بگیرید.
  7. هردو پروفیل منعطف می باشند و نوع رنگبندی آن ها هم محدود است.
  8. به عنوان نکته آخر نیز می توانیم بگوییم که UPVC به عنوان دوستدار طبیعت شناخته شده است در حالی که پی وی سی به این شکل نیست.

دانستن نکات و موارد فوق در هنگام خرید پنجره دوجداره، می تواند کمک شایانی به شما داشته باشد و بتوانید به راحتی خرید خود را مدیریت کرده و ثبت سفارشات خود را با استفاده از روش مدرن آنلاین و خریدهای اینترنتی به ثبت برسانید.