آدرس : کرج _ منطقه صنعتی ماهدشت - احمد آباد اول - خیابان کارگر
تلفن : ۰۹۱۲۲۶۱۳۴۱۷   -   ۰۹۱۹۷۹۴۱۷۴۰     -     ۰۲۶-۳۶۷۰۹۹۸۵
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1396/12/18 - 13:35
كد :2

پنجره دوجداره کشویی بهتر است یا لولایی؟

اگر قصد خرید پنجره دوجداره را در سر می پرورانید و اطلاع ندارید که از بین پنجره‌ دوجداره کشویی و لولایی کدام کارایی بهتری دارد؟ این مقاله را حتما مطالعه کنید.

پنجره دوجداره کشویی بهتر است یا لولایی؟

پنجره یکی از نماهای اصلی هر ساختمانی به شمار میرود و دروازه بین خانه و خیابان را پنجره تشکیل  خواهد داد. یکی از بزرگترین تفاوت های انواع پنجره upvc مدل باز شدن آنها میباشد. دو دسته عمده این پنجره ها، پنجره دوجداره کشویی و لولایی می باشند که خریدار همیشه از خود می پرسد، کدام یک از این دو مدل پنجره  کارایی بهتری داشته و به نمای ساختمان می آید. هر یک از این دو نوع پنجره دارای مزایا و معایبی هستند که برای انتخاب آن ها باید نکات زیادی را  مورد توجه قرار داد. 
اصلی ترین تفاوت پنجره دوجداره upvc کشویی و لولایی در میزان عایق بندی و  نوع یراق و قیمت نهایی آن دو خواهد بود . پنجره دوجداره upvc لولایی نسبت به پنجره دوجداره کشویی از عایق بندی بسیار مناسب تری برخوردار می باشد و به دلیل اینکه در آن از لولا استفاده شده است  اصطکاک میان لنگه و فریم در هنگام باز و بسته شدن کم می باشد که در نتیجه این پنجره نسبت به پنجره دوجداره upvc کشویی راحت تر باز و بسته می گردد. 

مزیت پنجره دوجداره کشویی

  • پنجره دوجداره کشویی، بازشویی جذاب دارد و باز و بسته کردن آن اسان میباشد.
  • در پنجره کشویی، باز و بسته شدن لنگه فضایی را اشغال نمی نماید و برای فضاهایی با محدودیت جا مناسب تر از پنجره لولایی خواهد بود.
  • پنجره کشویی برای نصب انواع پرده ، همچون پرده کرکره ای، و محل نصب چوب پرده مزاحمتی ایجاد نخواهد کرد، اما در پنجره لولایی باز و بسته نمودن لنگه می تواند موجب محدودیت در نصب پرده ها گردد.
  • در پنجره کشویی نسبت به پنجره لولایی بخصوص پنجره لولایی دو حالته یراق آلات ساده تری مورد استفاده قرار میگیرد. 

پنجره دوجداره کشویی

مزیت پنجره دوجداره لولایی 

  • از سوی دیگر پنجره دوجداره لولایی دارای تنوع نوع بازشو می باشند . (دو حالته ، تک حالته ، سایبانی)
  • بزرگترین برتری پنجره لولایی نسبت به پنجره کشویی، عایق بندی بسیار بهتر آن میباشد. بنابراین اگر عایق بندی در ساختمان الویت اول باشد ، و در منطقه ای با سر و صدا یا آلودگی و گرد و غبار ، یا سرما و گرمای زیاد میباشید، پنجره های لولایی بهتر خواهند بود.
  • با وجود درزهای کمتر و هم چنین دسترسی کامل به دو سوی شیشه ها ، تمیز کردن و نظافت پنجره لولایی بسیار آسان تر خواهد بود.
  • پنجره کشویی ممکن است در هنگام باز و بسته شدن سر و صدا داشته باشد، که در پنجره لولایی این اتفاق نخواهد افتاد.

مجموعه وین پارس یکی از تولیدکنندگان برتر پنجره دو جداره در ایران میباشد که محصولات خود را با کیفیت و قیمت مناسب در اختیار مصرف کنندگان عزیز قرار می دهد، اگر قصد خرید این نوع از پنجره ها را دارید می توانید با شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

پنجره دوجداره لولایی 

مرکز فروش درب و پنجره