آدرس : کرج _ منطقه صنعتی ماهدشت - احمد آباد اول - خیابان کارگر
تلفن : ۰۹۱۲۲۶۱۳۴۱۷   -   ۰۹۱۹۷۹۴۱۷۴۰     -     ۰۲۶-۳۶۷۰۹۹۸۵
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/06/07 - 12:28
كد :19

یراق آلات پنجره دوجداره

واژه یراق و یا جمع آن یراق آلات به ابزار آلات واسطه ای گفته می شود که کاربرد انواع لوازم و امکانات را راحت تر می کند. به طور مستقیم می توان گفت یراق آلات لوازمی هستند مانند دستگیره درب و پنجره ها یا لولای کابینت‌ها. به طور کلی یراق آلات انواع مختلفی دارد. هر یک از این نوع یراق آلات، براساس نوع خاص خود برای کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. قابل دکر است که هرکدام از آنها نحوه کارکردی متفاوت و متریالی مختلف دارند. اما موضوع بحث ما یراق آلات پنجره دوجداره می باشد که از جنس upvc می باشد.

یراق آلات پنجره دوجداره

انواع یراق آلات پنجره دوجداره

یک پنجره دوجداره برای کارکرد خود مانند باز و بسته سدن نیاز به یراق آلاتی از قبلی دستگیره، لولا و ... دارد. حتی در برخی موارد شاهد هستیم که نوع یراق آلات پنجره دوجداره در نوع بازشو تاثیر دارد. جنس یراق آلات در برخی موارد کاملا از نوع upvc و در برخی موارد فولاد محکم است که برای زیبایی تنها با upvc روکش شده است. به طور کلی یراق آلات درب و پنجره دوجداره شامل یراق تک حالته، یراق دو حالته، یراق کشویی، یراق کشویی – لغزشی نیمه اتوماتیک، یراق کشویی – لغزشی تمام اتوماتیک و یراق تاشو است.

اسپانیولت یا قفل پنجره دوجداره

اسپانیولت که در اصطلاح عامیانه قفل درب نیز نامیده می‌شود، از مهم‌ترین اجزای یراق آلات پنجره‌ دوجداره بشمار می رود. اسپانیولت پنجره دوجداره بسیار محکم بوده و از نظر امنیتی در تراز بالایی قرار گرفته است. کیفیت اسپانیولت به نوع آلیاژ استفاده شده در آن بستگی دارد. در صورت استفاده از اسپانیولت بی کیفیت فشار بیشتری  بر روی دستگیره‌ها وارد و آنها را از کار می‌اندازد. طرز کار اسپانیولت پنجره دوجداره به نحوی است که، پنجره دوجداره را از چهار جهت قفل کرده و امنیت فوق‌العاده‌ای به آن‌ها می‌بخشد.پنجره دوجداره را می توان به راحتی با چرخش آسان یک دستگیره قفل کرد. جای پیچ ها بر روی اسپانیولت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. پیچ ها باید در فاصله های ۳۰ سانتی متری از یکدیگر قرار گیرند. بهتر است در سمت چرخ دنده جهت استحکام بیشتر پیچ ها به یکدیگر نزدیک تر باشند تا با فشار دستگیره، اسپانیولت از پروفیل جدا نشود.

دستگیره پنجره دوجداره

دستگیره پنجره دوجداره مهم ترین بخش از یراق الات پنجره دوجداره می باشد. در واقع دستگیره پنجره دوجداره بخش مرکزی پنجره دوجداره می باشد. چرا که علاوه بر زیبایی عوامل دیگری از جمله قفل پنجره دوجداره نوع حالت باز و بسته شدن و ایجاد تعادل بین یراق آلات دیگر همگی بر عهده دستگیره پنجره دوجداره می باشد. انتخاب دستگیره مناسب برای پنجره دوجداره، باعث افزایش طول عمر کلی درب و پنجره و حتی اسپانیولت آن می‌شود. نصب دستگیره‌های بلندتر باعث می‌شود که فشار کمتری به اسپانیولت وارد شود. همچنین دستگیره هایی که دارای اهرم توپُر هستند، از کیفیت بالاتری برخوردارند. مورد دیگری که در انتخاب دستگیره اهمیت دارد، ضخامت صفحه اصلی دستگیره است. همچنین ماشین‌کاری اتصال اهرم به صفحه اصلی باعث آسان‌تر شدن نحوه حرکت آن می‌شود. علاوه بر این‌ها، کیفیت آلیاژ استفاده شده در ساخت شفت چهار پهلو به کارکرد بهتر و طولانی‌تر دستگیره‌ها کمک می‌کند.در صورتی که فنر جنس مناسبی نداشته باشد، عملکرد اهرم در زاویه قائم تغییر می‌کند. آخرین موردی که درباره دستگیره‌ها باید به آن توجه کرد، زهوار جای پیچ است. این مورد حتما باید استحکام و مقاومت کافی و بالایی در برابر شکستگی و خرد داشته باشد.

سیلندر پنجره دوجداره 

از دیگر یراق آلات پنجره دوجداره که کاربرد فراوانی دارد، سیلندر است. یکی از بهترین انواع سیلندرهای پنجره دوجداره سیلندرهای برنجی هستند، که معمولا توسط آلومینیوم کاور می‌شوند.

زبانه قفل پنجره دوجداره

زبانه قفل پنجره دوجداره در دو نوع بلند و کوتاه است. در پنجره های دوجداره، چه زبانه قفل بلند و چه کوتاه باشد، باید به طوری نصب شود که در هنگام باز و بسته شدن پنجره در جای خود فیکس شود و به درستی جا بیفتند. حداقل وزن لولا نیز باید برابر با ۱۱۰ گرم باشد تا بتواند در برابر شکستن از خود مقاومت نشان دهد.

قیمت یراق آلات پنجره دوجداره

یراق آلات پنجره دوجداره  بخش مهمی در تعیین قیمت پنجره دوجداره می باشد. در ساخت پنجره دوجداره از برندهای مختلف و محکم وارداتی استفاده می شود که هرکدام فراخور کیفیتی که دارند قیمتی متفاوت دارند. البته مصرف کنندگان می توانند با توجه به سلیقه ، بودجه و محل کاربرد استفاده پنجره upvc، یراق آلات مورد نظر خود را انتخاب کنند. برندهای مختلف یراق آلات پنجره دوجداره که در بین سازندگان پنجره دوجداره محبوبیت ویژه ای دارد عبارتند از :

  •  روتو Roto ساخت کشور آلمان
  •  زیگینیا Zifginiya ساخت کشور آلمان
  •  جی یو آلمان Gu
  •  ورنه Vorne ساخت کشور ترکیه
  •  وی اچ اس Vhs ساخت کشور ترکیه

نوع تک حالته و یا دوحالته بودن یراق آلات پنجره دوجداره نیز در قیمت آن تاثیر گذار است. برخی از حالت ها مانند حالت فولکس واگنی نیازمند یراق آلاتی با درجه کیفیت عالی هستند پس در انتخاب یراق آلات با تولید کننده مشورت نمایید تا بتوانید مطابق بودجه خود یراقی مناسب انتخاب نمایید. شرکت وین پارس با سالها سابقه در زمینه تولید انواع درب و پنجره دوجداره آماده پدیرش سفارشات شما با متناسب با هر نوع بودجه می باشد.