آدرس : کرج _ منطقه صنعتی ماهدشت - احمد آباد اول - خیابان کارگر
تلفن : ۰۹۱۲۲۶۱۳۴۱۷   -   ۰۹۱۹۷۹۴۱۷۴۰     -     ۰۲۶-۳۶۷۰۹۹۸۵
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/11/25 - 20:03
كد :14

رنگ آمیزی و لمینت پنجره دوجداره UPVC

لازم است بدانید که پنجره دوجداره یو پی وی سی نیز به دو صورت رنگ شده و همچنین لمینت وجود دارد که هریک از آن ها نیز دارای مزایا و ویژگی های خاص خود می باشند. لمینت نیز بافت و طرح رنگی دارد و می توان بیان کرد که از رنگ ظریف تر است.

پنجره های دوجداره را به صورت استاتیک سولوکو مورد رنگ آمیزی قرار می دهند و به این ترتیب از مقاومت بالاتری نیز برخوردار هستند. یک نکته مهم در استفاده از پروفیل رنگی پنجره دوجداره یو پی وی سی رنگی وجود دارد که می توان از هر طرفی، نمای بیرون و همینطور داخلی خانه را از دو رنگ متفاوت استفاده نمود و مورد رنگ آمیزی قرار داد.
اگر با نصب و یا تعویض پنجره، قصد شما بر این است که نمای داخلی خانه را با دکوراسیون داخلی آن همسان سازی نمایید، این امکان برای شما وجود دارد که فقط برای نمای بیرونی و انجام یکسان سازی با نمای کلی ساختمان از پروفیل رنگی استفاده کنید.

رنگ آمیزی و لمینت پنجره دوجداره UPVC

رنگ های استفاده شده در این نوع از پنجره ها نیز کاملا استاندارد بوده است و در برابر اشعه نیز مقاومت بالایی دارند. روش بسیار پرکاربرد رنگ آمیزی و لمینت پنجره دوجداره UPVC به این صورت است که پنجره تولید و مونتاژ می شود و سپس رنگ مورد نظر بر روی آن ها اجرا می گردد که روش بسیار پرکاربردی است. جنس و نوعی که این رنگ ها دارند با انواع رنگ های ساختمانی متفاوت می باشند و صرفا مخصوص پنجره های دوجداره هستند. از دیگر فواید رنگ آمیزی و لمینت پنجره دوجداره جهت تعویض پنجره های قدیمی می باشد که شما می توانید، پنجره های جدید را کاملا هماهنگ با نما و بدون هیچ تغییری در ساختمان، در میان پنجره های قدیمی قرار دهید.

پروفیل های لمینت از نظر پوشش

پروفیل های لمینت را از نظر پوشش به سه دسته مورد تقسیم بندی قرار می دهند که عبارت می باشند از:

  1. بیرون لمینت
  2. داخل لمینت
  3. دو طرف لمینت

به عبارتی می توانیم به شما بگوییم که امکان تهیه کردن درب و پنجره دوجداره UPVC به دو صورت دو رو لمینت و یا این که یک رو لمینت برای شما وجود دارد. درب و پنجره هایی که به صورت دو رو لمینت هستند نیز هم از داخل و هم از بیرون، مورد رنگ آمیزی قرار می گیرند. اما پنجره هایی که یک رو لمینت می باشند نیز با توجه به نوع درخواست مشتری و طراحی بیرونی یا داخلی ساختمان مورد نظر، از یک طرف آن لمینت می شود.
اگر درب و پنجره UPVC از بیرون رنگ شود نیز به ان بیرون لمینت گفته می شود و اگر نمای داخلی درب و پنجره مورد رنگ آمیزی قرار گیرد نیز داخل لمینت نامیده می شود. معماران و سازندگان ساختمانی نیز برای این که هم به نمای بیرونی و هم نمای داخلی ساختمان جلوه ای ببخشند از درب و پنجره دوجداره UPVC دو رو لمینت بهره می برند. انواع پروفیل لمینت بر اساس نوع پوشش نکته مهم دیگری که می بایست در مورد آن نیز اطلاعاتی داشته باشید، این است که معمولا در لمینت های یک رو لمینت نیز از پروفیل های سفید رنگ استفاده می کنند و در لمینت های دو رو لمینت از پروفیل های مغز قهوه ای و یا به عبارتی همرنگ لمینت استفاده می نمایند.

پروفیل مغز قهوه ای چیست؟

در پنجره های لمینت نیز با استفاده از یک سری ماشین آلات خاصی، بر روی پروفیل روکش لمینت را می چسبانند و جهت افزایش کیفی محصول، از پروفیل های رنگی که کاملا به رنگ روکش لمینت نزدیک باشد، استفاده می کنند که به این صورت به آن نیز پروفیل مغز قهوه ای می گویند.

تفاوت مغز سفید با مغز رنگی پروفیل لمینت

اولین تفاوتی که میان این دو می توان بیان کرد به این صورت است که در پروفیل های مغز رنگی نیز به دلیل نزدیکی رنگ روکش و پروفیل مخصوص، سطح روکش در صورتی که مورد خراشیده شدن قرار بگیرد، اصلا مشخص و محسوس نیست و همچنین مشاهده نخواهد شد. در پروفیل های تک رو لمینت نیز نقاط جوش و اتصالات پنجره های ساخته شده نیز رنگ سفید آن ها نمایان می شود که می بایست از رنگ جهت پوشاندن آن ها استفاده نمود.

مزایای پنجره دوجداره UPVC رنگی

از مهم ترین مزایای پنجره دوجداره رنگی UPVC می توانیم موارد ذیل را نام ببریم که عبارت هستند از:

  1. طول عمر فوق العاده بالاتر
  2. وجود عایق بندی مناسب
  3. با توجه به سلیقه مشتری نیز تنوع رنگ در آن ها وجود دارد.
  4. پوشش رنگی آن ها از انعطاف پذیری و چسبندگی زیادی برخوردار است.
  5. پنجره های به این صورت نیز نصب آسانی دارند و طرح و رنگ آن ها متنوع می باشد.
  6. در عین حال می توان گفت که نظافت و شست و شوی آن ها به راحتی و با سرعت انجام می شود.