آدرس : کرج _ منطقه صنعتی ماهدشت - احمد آباد اول - خیابان کارگر
تلفن : ۰۹۱۲۲۶۱۳۴۱۷   -   ۰۹۱۹۷۹۴۱۷۴۰     -     ۰۲۶-۳۶۷۰۹۹۸۵
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/11/14 - 17:59
كد :12

پنجره دوجداره حفاظ دار

همانطور که می دانید، جهت بالا بردن امنیت ساختمان نیز از پنجره دوجداره حفاظ دار استفاده می شود و می توان مزایای بسیاری را برای این نوع از پنجره های دوجداره نام برد.

از مهم ترین مزایایی که در پنجره های دوجداره وجود دارد، می توانیم به جلوگیری از اتلاف انرژی در آن ها اشاره نماییم و همچنین در پروفیل این پنجره ها نیز لایه هایی وجود دارد که موجب کاهش آلودگی صوتی می گردند و می توانند از ورود سر و صداهای اضافی به داخل ساختمان جلوگیری کنند. در این میان نیز، پنجره های دوجداره حفاظ دار نیز وجود دارند که با توجه به تعبیه حفاظ در آن ها به عنوان پنجره های ضد سرقت هم شناخته می شوند و می توانیم شاهد این باشیم که کمتر در این ساختمان ها، سرقت و دزدی اتفاق می افتد.

پنجره دوجداره حفاظ دار

انواع پنجره دوجداره حفاظ دار

حفاظ هایی که در پنجره های دوجداره استفاده می شوند نیز با توجه به نوع جنسی که دارند و همچنین مدل های متفاوت آن ها و محل نصب، متفاوت می باشند.
هر نوع حفاظی از یک میزان مقاومت متفاوت برخوردار است و این که فرد چه نوع حفاظی را انتخاب کند نیز به محلی که تمایل به نصب آن حفاظ ها دارد هم بستگی دارد.

انواع حفاظ پنجره را به شرح ذیل بیان می نماییم:

  • حفاظ پنجره آهنی

بدون شک، حفاظ های آهنی را می توان به عنوان مقاوم ترین حفاظ ها بشناسیم که در شکل ها و همینطور ابعاد متفاوتی تولید می شوند.
از حفاظ های آهنی، بیشتر در پنجره هایی که ابعاد آن ها بسیار بزرگ می باشد و همینطور خانه هایی که به صورت ویلایی و خارج از شهر ساخته شده اند، استفاده می شود.
حفاظ های نامبرده در شرایط متفاوت آب و هوایی، ممکن است عملکردی مختلف به همراه داشته باشند و در برخی از مکان ها ممکن است که نوع ظاهری که دارا می باشند را از دست بدهند و یا دچار زنگ زدگی شوند، به خاطر وجود دلایل فوق است که این پنجره ها از مراقبت بیشتری نیاز دارند.

  • حفاظ پنجره استیل

حفاظ های استیل با توجه به این مورد که در طول زمان، نوع ظاهر خود را بیشتر حفظ می کنند و همینطور رنگ آن ها ثابت می باشد، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و معمولا با هر نوع آب و هوایی سازگاری دارند و در هر شرایطی، همان کیفیت اولیه خود را حفظ می کنند. حفاظ های نامبرده را می توان به عنوان بهترین انتخاب برای مناطقی نام برد که در واقع مرطوب به شمار می آیند.

  • حفاظ پنجره فرفورژه

این نوع از حفاظ ها را با توجه به نوع ظاهری که دارند، بیشتر جهت افزایش زیبایی نمای ساختمان استفاده می نمایند و فرفورژه در حقیقت از آهن گداخته شده تولید شده است که در کوره داغ می شوند و سپس آن را می کوبند و به شکل های متفاوتی تبدیل می نمایند.

  • حفاظ پنجره شبه چوب

حفاظ هایی که شبه چوب هستند، در برابر آتش و همینطور رطوبت برخلاف نامی که دارند، مقاومت فوق العاده بالایی دارند و در مناطقی که میزان رطوبت آن ها بسیار بالا می باشد، از این سبک از حفاظ استفاده می کنند. البته یک نکته مهم در رابطه با این حفاظ های شبه چوب می باشد که گرد و غبار را به خود جذب می نمایند و به همین دلیل، نیاز به نظافت و همچنین نگهداری بیشتر و در عین حال مرتب می باشند.

قیمت پنجره دوجداره حفاظ دار

مدل های حفاظ پنجره های دوجداره

  • حفاظ پنجره آکاردئونی

حفاظ های آکاردونی نیز یکی از انواع و اقسام حفاظ ها می باشد که باز و بسته می شود و از آن برای پنجره هایی که مساحت زیادی دارند و همینطور شیشه های آن ها بیشتر است، استفاده می کنند که می توانند از آن به عنوان حفاظ درب ها هم استفاده شود.

  • حفاظ پنجره رولی

اگر دقت کرده باشید، می توانید نمونه این حفاظ ها را بیشتر در برابر درب مغازه ها و همچنین پارکینگ ها مشاهده کنید که از نظر ظاهری، بسیار شیک هستند و عملکردی کاربردی تر از سایر انواع مدل های حفاظ ها دارند که جهت استفاده در این محل ها مورد نصب قرار می گیرند.

  • حفاظ پنجره نرده ای

حفاظ های نامبرده را معمولا به صورت نرده بر روی پنجره ها نصب می کنند و در این نوع از حفاظ نیز امکان باز و بسته شدن وجود ندارد.

  • حفاظ پنجره ابرویی

در پنجره هایی که پهنای آن ها نیز نسبت به ارتفاعی که دارند، بیشتر می باشد و پنجره را پوشش نمی دهند و به عنوان یک ابرو عمل می کنند.
حفاظ های فوق، ظاهر زیباتری را بر روی پنجره های دوجداره به وجود می آورند و طرفداران بی شماری برای این مدل از حفاظ ها وجود دارد که ترجیح می دهند از این مدل جهت حفاظ های پنجره دوجداره خود استفاده داشته باشند و در عین حال، زیبایی ساختمان و پنجره های خود را بیشتر کنند.